Wolontariuszem
być...

1. Pakowanie zakupów w Intermarche

W dniach 21-23 10.2016r, wolontariusze z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu  wzięli udział w akcji pakowania zakupów w sklepie Intermarche w Lubaniu. W ten sposób włączyliśmy się do działań Fundacji ''Dziewczynka z Zapałkami" z Łodzi, która wspiera dzieci z ubogich rodzin. Nasi wolontariusze wykazali się punktualnością, sumiennością i ogromną kulturą bycia. Zadowoleni klienci dziękowali uśmiechem i pytali  kiedy znów mogą liczyć na podobną pomoc.

To kolejna inicjatywa szkolnego wolontariatu. W dniu 24.10.2016r. postanowiliśmy sprzedawać babeczki i ciasta,
aby zgromadzić fundusze, które wykorzystamy w grudniu. Już w październiku myślimy o przygotowaniu świątecznej
paczki dla wybranej rodziny i włączeniu się do ogólnopolskiej akcji ''Szlachetna Paczka''.

3. Tydzień Misyjny- modlitwa różańcowa w intencji misjonarzy i wolontariuszy

Tydzień Misyjny to czas, kiedy myślimy o wszystkich wolontariuszach (świeckich i zakonnych) na całym świecie. Pracują oni niemal na wszystkich kontynentach, niosą pomoc w różnych wymiarach. W dniach od 24-28 10.2016r.
25 uczniów i wolontariuszy naszego gimnazjum prowadziło rozważania różańcowe w kościele
p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba.
W ten sposób włączyliśmy się w życie parafialne wspólnoty.

4. Nasza pamięć o tych, którzy odeszli

Listopadowe święta to czas szczególny. Na co dzień zabiegani, zatrzymujemy się, by przywołać pamięć o tych,
których z nami już nie ma.
We wtorkowe popołudnie (25.10.2016r.) wolontariusze z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika udali się na cmentarz komunalny w Lubaniu.
Tam porządkowali groby najmłodszych i zapalili ponad 80 zniczy.
Światełka zapłonęły dzięki ofiarności uczniów.

M. H.