Szlachetna Paczka
i nie tylko
Kolejne działania Wolontariatu

Ostatni czas był niezwykle pracowity dla młodzieży działającej
w Wolontariacie Szkolnym Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.
Po zbiórce pieniężnej i mufinowej przeprowadzonej w szkole 9 grudnia 2016 zakupiliśmy i przekazaliśmy potrzebne rzeczy do Domu Dziecka w Jeleniej Górze, współpracując ze Stowarzyszeniem Odnowa z Lubania.

Również 9 grudnia 2016 braliśmy udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas działający
przy Kościele NSPJ i św. Jakuba, dzięki czemu trafiła ona do najbardziej potrzebujących.

10 i 11 grudnia 2016 podsumowaliśmy ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka, nasi wolontariusze mieli przyjemność pomagać w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu „Szlachetnym” wolontariuszom.

22 grudnia 2016 odwiedziliśmy oddział dziecięcy i geriatryczny w lubańskim szpitalu, przekazując zebrane słodycze pacjentom szpitala.
Ta akcja była zainicjowana przez Alicję Szpak i Damiana Walaszczyka z klasy Ic,
którym nie jest obojętny los chorych i potrzebujących osób.

Dziękujemy za wspaniałą, owocną pracę oraz bezinteresowność i okazane serce wszystkim zaangażowanym uczniom.

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

Małgorzata Hołod i Henryka Zajączkowska

(P.S. ADMIN: Jako, że wszystkie zdjęcia są w różnym formacie i wizualizacji)
Wszystkie zdjęcia są w naszej galerii.