Dokarmianie ptaków

Choć mróz nie odpuszcza, a może właśnie dlatego uczniowie klasy III b Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu wzięli udział w lekcji dokarmiania ptaków.

Zajęcia przygotowane przez Komisję Przyrody przy PTTK w Lubaniu poprowadził pan Piotr Zioła.
Podczas ciekawej prelekcji uczniowie dowiedzieli się czym najlepiej dokarmiać ptaki, co się do tego nadaje,
a co może im zaszkodzić, z czego zrobić prosty i funkcjonalny karmnik.

Następnie wspólnie z członkami wspomnianej już Komisji rozmieścili karmę na drzewach w Parku Kamienna Góra.

Nie było to pierwsze działanie tego typu, gdyż kilka lat temu dwójkowi gimnazjaliści w podobny sposób zatroszczyli się o los parkowych ptaków.
Zima to trudny czas dla skrzydlatej braci, trudno jest znaleźć coś do jedzenia, bo wszystko przykrył śnieg.
Pamiętać należy o tym, że jeśli już zaczęliśmy dokarmianie, to należy je kontynuować.
Ptaki szybko przyzwyczajają się do naszego „stołu” i dłuższe przerwy w dostarczaniu im pożywienia
mogą być dla nich niebezpieczne.

I.B-W.

(Zdjęcia są dostępne w naszej galerii)