Prelekcja historyczna
pt. "Święta Majowe"

Dnia 12.05.2017r. odbyła się w naszym Gimnazjum prelekcja historyczna,
która była ostatnim etapem imprez szkolnych poświęconych tzw. Świętom Majowym.

Osobą prelegenta był p. Piotr Kucznir  - znany naszej młodzieży dziennikarz, pisarz historyczny,

działacz wielu stowarzyszeń działających na rzecz naszego regionu.
Na spotkaniu były przede wszystkim poruszane nieznane większej ilości osób fakty historyczne
dotyczące 1, 2 i 8 Maja  ( czyli tzw. Święta Pracy, Dnia Flagi i Narodowego Dnia Zwycięstwa ).

Prelekcja naszego gościa miała bowiem pokazać Święta Majowe z innej perspektywy, znane nam święta po prostu inaczej… Poruszane tematy związane były nie tylko z naszą historią rodzimą, ale również z najważniejszymi informacjami dotyczącymi historii powszechnej.

Nasz prelegent bardzo zaciekawił przybyłych licznie na spotkanie uczniów i jak zawsze nasunął tematy do przemyśleń, które mam nadzieję rzetelnie zweryfikują nasi słuchacze i będą im one służyły jako drogowskazy na przyszłość!!!

AF

fot. Marika Burdelak