Leśny wrzesień

22 września na całym świecie obchodzony jest jako Dzień bez Samochodu.
Z tej okazji dnia 23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym i rowerowym
pod hasłem „Las bliżej nas”.

Organizatorem wydarzenia było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.W roli przewodników po lesie wystąpili leśnicy z Nadleśnictwa Świeradów.

Trasa piesza wiodła przez Leśnictwo Przylesie i Górę Liściastą w Lubańskim Wielkim Lesie,
zaś trasy rowerowe szlakami wytyczonymi przez Związek Gmin „Kwisa”.
Grupy biorące udział w rajdzie spotkały się przy wieży widokowej, gdzie czekał poczęstunek
i interesująca rozmowa z leśnikami na temat ich pracy oraz fauny zamieszkującej nasze lasy.

Udział w rajdzie był dopełnieniem „leśnego września” rozpoczętego w szkole przez program „Zielony Rower”.

I.B-W.

fot. I. Bieza-Waśniewska