Magia powraca
wizyta
w Bibliotece Miejskiej

21 października 2016 r. miłośnicy książek serii „Harry Potter”  z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu
wzięli udział w zajęciach pt. „Magia powraca”,  przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną
w Lubaniu, z okazji premiery ostatniej części przygód Harrego Pottera.

Na młodych adeptów magii czekały dość nietypowe zadania – począwszy od rozpoznania autorów podanych wypowiedzi, tytułu serii na podstawie okładki książki a skończywszy na poszukiwaniu tajemniczego gościa.

Uczniowie poznali także różnorodne zaklęcia i wykonali czarodziejskie eliksiry z magicznych składników,
których na co dzień raczej nie  używamy w kuchni :). Aby odnaleźć tajemniczego gościa, który ukrył się w Ratuszu, należało wykonać poprawnie wszystkie zadania, które czekały na naszych uczniów w różnych miejscach budynku.
Jak się okazało – nie było z tym problemów – młodzież szybko odnalazła bohatera spotkania – Harrego Pottera,
który ukrył się w podziemiach budynku.
Po zaliczeniu ostatniego zadania, przygotowanego przez głównego gościa, uczniowie udali się na słodki poczęstunek.

Na zakończenie spotkania młodzież musiała wykazać się jeszcze raz pomysłowością
– należało zaprojektować okładkę wraz z tytułem dziewiątej części przygód najsłynniejszego czarodzieja świata.
Może któryś z tych pomysłów zostanie wykorzystany w przyszłości? :)

Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w spotkaniu a uczniowie drobną niespodziankę
– zakładki, balony oraz pocztówki.
Wszyscy świetnie się bawili :)
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie:) .

A. S.